  • RP10-2412SA/XC
RP10-2412SA/XC
advertisement
Manufacturer No:
RP10-2412SA/XC
HK JDW NO:
655-RP10-2412SA/XC
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
RP10-2412SA/XC
Step5Bar-code shipping tag
RP10-2412SA/XC
  • Package / Case
    6-DIP Module, 5 Leads
  • Weight
    16.5g
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE RP10-A (10W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.39 H 25.4mmx25.4mmx9.9mm
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    10.8V
  • Max Output Current
    830mA
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Current
    830mA
  • Output Power
    10W
  • Max Output Voltage
    13.2V
  • Height
    9.9mm