  • RP12-11005SAR/XC
RP12-11005SAR/XC
advertisement
Manufacturer No:
RP12-11005SAR/XC
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP12-11005SAR/XC
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP12-11005SAR/XC
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RP12-AR (12W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.39 H 25.4mmx25.4mmx9.9mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    12W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    160V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    2.4A