  • RP15-2412DF-HC
RP15-2412DF-HC
advertisement
Manufacturer No:
RP15-2412DF-HC
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP15-2412DF-HC
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
RP15-2412DF-HC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP15-2412DF-HC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Weight
    37.9g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE RP15-F (15W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Number of Terminations
    5
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P5
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    625mA
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    625mA 625mA
  • Output Current
    625mA
  • Output Power
    15W
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    16.8mm
  • Length
    50mm