  • RP15-4815DAW/N
RP15-4815DAW/N
advertisement
Manufacturer No:
RP15-4815DAW/N
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP15-4815DAW/N
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
RP15-4815DAW/N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP15-4815DAW/N
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    15g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE RP15-AW (15W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.39 H 25.4mmx25.4mmx9.9mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    500mA
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    15W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Max Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    9.9mm