  • RP20-4815DFR/XC
RP20-4815DFR/XC
advertisement
Manufacturer No:
RP20-4815DFR/XC
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP20-4815DFR/XC
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
RP20-4815DFR/XC
Step5Bar-code shipping tag
RP20-4815DFR/XC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module, 5 Leads
  • Weight
    30g
  • Operating Temperature
    -40°C~79°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE RP20-FR (20W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    79°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    667mA
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    667mA 667mA
  • Output Current
    667mA
  • Output Power
    20W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 2
  • Min Input Voltage
    18V
  • Max Input Voltage
    75V
  • Height
    10.2mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    25.4mm