  • RP20-4815SFW/N
RP20-4815SFW/N
advertisement
Manufacturer No:
RP20-4815SFW/N
HK JDW NO:
655-RP20-4815SFW/N
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
RP20-4815SFW/N
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RP20-4815SFW/N
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    27g
  • Operating Temperature
    -40°C~63°C
  • Series
    POWERLINE RP20-FW (20W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    20W
    1
  • Depth
    25.4mm
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    1.33A
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    1.33A
  • Output Power
    20W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Max Output Voltage
    16.5V
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    10.2mm
  • Length
    50.8mm