  • RP2012T-5R6-G
RP2012T-5R6-G
advertisement
Manufacturer No:
RP2012T-5R6-G
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RP2012T-5R6-G
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RP2012T-5R6-G
Step5Bar-code shipping tag
RP2012T-5R6-G
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    0/ +350ppm/°C
  • Resistance
    5.6Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    333mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    RP
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%