  • RP30-2415SFW
RP30-2415SFW
advertisement
Manufacturer No:
RP30-2415SFW
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP30-2415SFW
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
RP30-2415SFW
Description:
Quantity:
In Stock : 16
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP30-2415SFW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Weight
    30.5g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE RP30-FW (30W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    SEATED HGT-NOM
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.2mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-T6
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    2A
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Output Current
    2A
  • Output Power
    30W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Max Output Voltage
    16.5V
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Max Output Power
    30W
  • Nominal Output Voltage
    15V
  • Max Input Voltage (DC)
    36V
  • Min Input Voltage (DC)
    9V
  • Height
    10.2mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    25.4mm