  • RPP30-2412S/N
RPP30-2412S/N
advertisement
Manufacturer No:
RPP30-2412S/N
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RPP30-2412S/N
Package:
6-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPP30-2412S/N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -45°C~91°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE+ RPP30 (30W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.20W x 0.46 H 50.8mmx30.5mmx11.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    90.4%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    2.5A