  • RR03J8K2TB
RR03J8K2TB
advertisement
Manufacturer No:
RR03J8K2TB
HK JDW NO:
792-RR03J8K2TB
Datasheet:
RR03J8K2TB
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 8.2kOhm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 3107
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RR03J8K2TB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Voltage - Rated
    750V
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    30mm
  • Diameter
    5mm