  • RSELT3352R7E20001
RSELT3352R7E20001
advertisement
Manufacturer No:
RSELT3352R7E20001
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-RSELT3352R7E20001
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAPACITOR 3.3F 20% 2.7V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSELT3352R7E20001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Taiyo Yuden
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C
  • Series
    RSELT
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.7 V
  • Capacitance
    3.3 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
  • Lead Spacing
    0.138" (3.50mm)