  • RSF1WSJT-52-100R
RSF1WSJT-52-100R
advertisement
Manufacturer No:
RSF1WSJT-52-100R
HK JDW NO:
898-RSF1WSJT-52-100R
Datasheet:
RSF1WSJT-52-100R
Description:
FIXED RESISTOR, 100Ohm, 1W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF1WSJT-52-100R
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    RSF
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    1W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.55 mm