  • RSMF12JB62R0
RSMF12JB62R0
advertisement
Manufacturer No:
RSMF12JB62R0
HK JDW NO:
762-RSMF12JB62R0
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
62Ohm, Metal Oxide,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSMF12JB62R0
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    62Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide
  • Power Dissipation-Max
    500mW
  • Length
    6.5024mm