  • RSO-243.3DZ/H2
RSO-243.3DZ/H2
advertisement
Manufacturer No:
RSO-243.3DZ/H2
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RSO-243.3DZ/H2
Package:
8-SIP Module, 7 Leads
Datasheet:
RSO-243.3DZ/H2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSO-243.3DZ/H2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-SIP Module, 7 Leads
  • Weight
    4.7g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE RSO (1W)
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.86Lx0.36W x 0.44 H 21.8mmx9.2mmx11.1mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8/7
  • JESD-30 Code
    R-XSMA-T7
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    150mA
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    150mA 150mA
  • Output Current
    150mA
  • Output Power
    1W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    11.1mm