  • RT012AS1500KN
RT012AS1500KN
advertisement
Manufacturer No:
RT012AS1500KN
HK JDW NO:
875-RT012AS1500KN
Description:
Res Wirewound POT 150 Ohm 10% 12W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3mm (40 X 22.5 X 26.75mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RT012AS1500KN
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Tolerance
    10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    320°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Power Rating
    12W