  • RT012AS75R0KB
RT012AS75R0KB
advertisement
Manufacturer No:
RT012AS75R0KB
HK JDW NO:
875-RT012AS75R0KB
Description:
Res Wirewound POT 75 Ohm 10% 12W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3mm (40 X 22.5 X 26.75mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RT012AS75R0KB
  • Tolerance
    10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    75Ohm
  • Max Operating Temperature
    320°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    12W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%