  • RT025AL2201KB
RT025AL2201KB
advertisement
Manufacturer No:
RT025AL2201KB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RT025AL2201KB
Package:
Datasheet:
Description:
Res Wirewound POT 2.2K Ohm 10% 25W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (78 X 38 X 42mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RT025AL2201KB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    320°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    25W