  • RT025AS1801KN
RT025AS1801KN
advertisement
Manufacturer No:
RT025AS1801KN
HK JDW NO:
875-RT025AS1801KN
Description:
Res Wirewound POT 1.8K Ohm 10% 25W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (50 X 38 X 42mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RT025AS1801KN
  • Tolerance
    10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    320°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    25W