  • RT025AS2R20KN
RT025AS2R20KN
advertisement
Manufacturer No:
RT025AS2R20KN
HK JDW NO:
875-RT025AS2R20KN
Package:
Datasheet:
RT025AS2R20KN
Description:
Res Wirewound POT 2.2 Ohm 10% 25W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (50 X 38 X 42mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RT025AS2R20KN
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    320°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    25W