  • RT100AL47R0KB
RT100AL47R0KB
advertisement
Manufacturer No:
RT100AL47R0KB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RT100AL47R0KB
Package:
Datasheet:
Description:
Res Wirewound POT 47 Ohm 10% 100W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (81 X 85 X 97mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RT100AL47R0KB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    47Ohm
  • Max Operating Temperature
    320°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Power Rating
    100W
  • Packing Method
    Box
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Vitreous Enamelled
  • Working Voltage
    68.6V