  • RT230AS4700KB
RT230AS4700KB
advertisement
Manufacturer No:
RT230AS4700KB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RT230AS4700KB
Package:
Datasheet:
Description:
Res Wirewound POT 470 Ohm 10% 250W 1(Elec)/1(Mech)Turn 10mm (125 X 143 X 154.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RT230AS4700KB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    320°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    470Ohm
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%