  • RT9030-25GU5
RT9030-25GU5
advertisement
Manufacturer No:
RT9030-25GU5
HK JDW NO:
682-RT9030-25GU5
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
RT9030-25GU5
Description:
Enable Fixed PMIC 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Quantity:
In Stock : 2422
Step5Bar-code shipping tag
RT9030-25GU5
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2011
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    2.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    150mA
  • Output Configuration
    Positive
  • Control Features
    Enable
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    1.65V
  • Current - Quiescent (Iq)
    50μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 150mA
  • PSRR
    67dB ~ 40dB (1kHz ~ 100kHz)
  • Dropout Voltage
    200mV
  • Min Current Limit
    170mA
  • Nominal Output Voltage
    2.5V