  • RTOP200V1R00JB
RTOP200V1R00JB
advertisement
Manufacturer No:
RTOP200V1R00JB
HK JDW NO:
875-RTOP200V1R00JB
Step5Bar-code shipping tag
RTOP200V1R00JB
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • Power Rating
    5W
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Insulation Resistance
    10 TΩ
  • Hole Diameter
    4.2 mm
  • Natural Thermal Resistance
    0.5 °C/W
  • Height
    12.6mm
  • Length
    38mm
  • Width
    25mm