  • RU73X1J1K65LTDF
RU73X1J1K65LTDF
advertisement
Manufacturer No:
RU73X1J1K65LTDF
HK JDW NO:
792-RU73X1J1K65LTDF
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
RU73, Holsworthy Series, Thin Film, 1.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.01%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RU73X1J1K65LTDF
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.65kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm