  • RV-121509D
RV-121509D
advertisement
Manufacturer No:
RV-121509D
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RV-121509D
Package:
24-DIP Module, 14 Leads
Datasheet:
RV-121509D
Description:
Quantity:
In Stock : 15
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RV-121509D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    66mA 111mA
  • Output Current
    67mA
  • Output Power
    2W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 2
    -9V
  • Current - Output 1
    67mA
  • Total Power Output-Max
    2W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    11.4mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 14 Leads
  • Weight
    9g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECONOLINE RV (2W)
  • Size / Dimension
    1.27Lx0.58W x 0.45 H 32.4mmx14.7mmx11.4mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-T14
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    82 %
  • Voltage - Isolation
    6kV
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    111mA