  • RWM041010R0JA20E1
RWM041010R0JA20E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM041010R0JA20E1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWM041010R0JA20E1
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 10Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWM041010R0JA20E1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e8
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Power Rating
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Operating Temperature (Max)
    350°C
  • Working Voltage
    120V
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    12mm