  • RWR80S23R2FRS70
RWR80S23R2FRS70
advertisement
Manufacturer No:
RWR80S23R2FRS70
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RWR80S23R2FRS70
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 23.2Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR80S23R2FRS70
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    23.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    10.31mm
  • Width
    2.39mm