  • RWS1500B36/RFO
RWS1500B36/RFO
advertisement
Manufacturer No:
RWS1500B36/RFO
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-RWS1500B36/RFO
Quantity:
In Stock : 5072
Step5Bar-code shipping tag
RWS1500B36/RFO
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C With Derating
  • Series
    RWS1500B (1500W)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    10.28Lx5.00W x 2.48 H 261.1mmx127.0mmx63.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1512W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Current - Output (Max)
    42A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC 120V~340VDC