  • S-1200B54-M5T1U
S-1200B54-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1200B54-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1200B54-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1200B54-M5T1U
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1200 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 17497
Step5Bar-code shipping tag
S-1200B54-M5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    TIN
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    5.4V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.4V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.19V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    5.454V
  • Output Voltage1-Min
    5.346V
  • Length
    2.9mm