  • S-812C58AMC-C3MT2G
S-812C58AMC-C3MT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-812C58AMC-C3MT2G
HK JDW NO:
724-S-812C58AMC-C3MT2G
Description:
Fixed 0.95mm PMIC S-812C Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 3288
Step5Bar-code shipping tag
S-812C58AMC-C3MT2G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Terminal Finish
    TIN BISMUTH/TIN SILVER/TIN COPPER
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Current - Supply (Max)
    2.5μA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    75mA
  • Output Voltage 1
    5.8V
  • Input Voltage (Min)
    6.8V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 100mA
  • Output Voltage1-Min
    5.684V
  • Length
    2.9mm