  • S-8352C32UA-K6RT2U
S-8352C32UA-K6RT2U
advertisement
Manufacturer No:
S-8352C32UA-K6RT2U
HK JDW NO:
724-S-8352C32UA-K6RT2U
Package:
TO-243AA
Description:
3 Terminals 0.9V~10V DC to DC converter ICSWITCHING REGULATOR 1 Outputs 100kHz Transistor Driver
Purchasing and Inquiry
S-8352C32UA-K6RT2U Overview
It comes in a TO-243AA package, so switching controller can be used for most applications. There is enough capacity in the dc motor controller to generate the output for the 1 input. The pmic is packaged in Tape & Reel (TR) solid enclosure. A total of Transistor Driver dc switching's outputs can be handled by it. This dc control operates at 0.9V~10V and has a 0.9V~10V supply voltage. Suitable for work in a -40°C~85°C TA dc switcher. Using this switching controller, it is possible to switch at 100kHz. dc dc regulators can be carried out with Surface Mount. An analog IC SWITCHING REGULATOR is connected to the switch converters. A switching converters's terminal (s) sits at the SINGLE position. A variety of terminations with 3 of dc switching. PULSE FREQUENCY MODULATION is an example of one of the control techniques these dc dc converter ics adapt. Based on the test statistics, DC regulator outputs voltage 3.2V.
S-8352C32UA-K6RT2U Features
Transistor Driver Outputs
Switching Frequency: 100kHz
PULSE FREQUENCY MODULATION
S-8352C32UA-K6RT2U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-8352C32UA-K6RT2U DC to DC converter applications.
  • Window air conditioners
  • Scientific testing
  • Network technology
  • Various CNC machine tools
  • Surge protection circuits
  • Experimental setup
  • Computer-related products
  • Shearing machines
  • Digital display device
  • Smoke exhaust equipment
Step5Bar-code shipping tag
S-8352C32UA-K6RT2U
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Output Voltage
    3.2V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    0.9V~10V
  • Frequency - Switching
    100kHz
  • Duty Cycle (Max)
    80%
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm