  • S150K25SL0P63K5R
S150K25SL0P63K5R
advertisement
Manufacturer No:
S150K25SL0P63K5R
HK JDW NO:
886-S150K25SL0P63K5R
Datasheet:
S150K25SL0P63K5R
Description:
S 15pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% SL 0.256Dia 6.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S150K25SL0P63K5R
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    15pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm