  • S151K47SL0R63K0R
S151K47SL0R63K0R
advertisement
Manufacturer No:
S151K47SL0R63K0R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-S151K47SL0R63K0R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
S151K47SL0R63K0R
Description:
S 150pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% SL 0.472Dia 12.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 7656
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S151K47SL0R63K0R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    150pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm