  • S1812R-103F
S1812R-103F
advertisement
Manufacturer No:
S1812R-103F
HK JDW NO:
79-S1812R-103F
Step5Bar-code shipping tag
S1812R-103F
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S1812R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e1
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    333mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.8Ohm Max
  • Max DC Current
    333mA
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm