  • S330K29C0GN65K6R
S330K29C0GN65K6R
advertisement
Manufacturer No:
S330K29C0GN65K6R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-S330K29C0GN65K6R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
S330K29C0GN65K6R
Description:
S 33pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.295Dia 7.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S330K29C0GN65K6R
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    33pF
  • Lead Pitch
    6.4008mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.252 6.40mm