  • SA7.5A-E3/54
SA7.5A-E3/54
advertisement
Manufacturer No:
SA7.5A-E3/54
HK JDW NO:
884-SA7.5A-E3/54
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet:
SA7.5A-E3/54
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SA7.5A-E3/54
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-204AC, DO-15, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-204AC (DO-15)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TransZorb®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.33V
  • Power - Peak Pulse
    500W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    38.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    12.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    7.5V