  • SBS-200F35CP01-04
SBS-200F35CP01-04
advertisement
Manufacturer No:
SBS-200F35CP01-04
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
HK JDW NO:
603-SBS-200F35CP01-04
Package:
Datasheet:
SBS-200F35CP01-04
Description:
SPEAKR 4OHM 200W TOP PORT 84.7DB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SBS-200F35CP01-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Shape
    Round
  • Material - Cone
    Paper, Coated
  • Material - Magnet
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    SBS
  • Size / Dimension
    8.858Dia 225.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Eyelet(s)
  • Type
    Subwoofer
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    6.27Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    40.50Hz
  • Frequency Range
    40Hz~500Hz
  • Power - Rated
    200W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    84.70
  • Efficiency - Type
    Half Space Sensitivity
  • Efficiency - Testing
    1W/1M
  • Height Seated (Max)
    4.795 121.79mm