  • SDE1006A-820K
SDE1006A-820K
advertisement
Manufacturer No:
SDE1006A-820K
HK JDW NO:
103-SDE1006A-820K
Datasheet:
SDE1006A-820K
Description:
Inductor Power Unshielded Wirewound 82uH 10% 1MHz Ferrite 1.5A 250mOhm DCR Automotive T/R
Step5Bar-code shipping tag
SDE1006A-820K
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    8.8MHz
  • Current - Saturation
    1.6A
  • Inductance Tolerance
    10%
  • RMS Current (Irms)
    1.5A
  • Height
    5.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.228 5.80mm