  • SFBML5000471MX1
SFBML5000471MX1
advertisement
Manufacturer No:
SFBML5000471MX1
HK JDW NO:
419-SFBML5000471MX1
Datasheet:
SFBML5000471MX1
Description:
CAP FEEDTHRU 470PF 500V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
SFBML5000471MX1
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SFBM
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    L-C-TYPE CIRCUIT; TEMP CHARACTERISTIC CODE ALSO AVAILABLE IN C0G
  • Capacitance
    470pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
  • Inductance
    0.5 µH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Thread Size
    M5x0.8
  • Insertion Loss
    19dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    12mm