  • SFBMT5000150ZC0
SFBMT5000150ZC0
advertisement
Manufacturer No:
SFBMT5000150ZC0
HK JDW NO:
419-SFBMT5000150ZC0
Datasheet:
SFBMT5000150ZC0
Description:
CAP FEEDTHRU 15PF 500V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
SFBMT5000150ZC0
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SFBM
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    T-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    15pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
  • Inductance
    0.45 µH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Thread Size
    M5x0.8
  • Insertion Loss (Max)
    11 dB
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    12mm