  • SG3470R0JR18
SG3470R0JR18
advertisement
Manufacturer No:
SG3470R0JR18
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-SG3470R0JR18
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 470Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
SG3470R0JR18
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG3
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    3W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Working Voltage
    100V
  • Diameter
    5mm
  • Length
    13mm