  • SGNM100-10
SGNM100-10
advertisement
Manufacturer No:
SGNM100-10
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-SGNM100-10
Package:
Datasheet:
SGNM100-10
Description:
CAP TRIM 5-100PF 10KV CHAS MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SGNM100-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SGNM10KV
  • Size / Dimension
    0.710Dia 18.03mm
  • Feature
    Non-Magnetic, Sealed
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    10000V
  • Q @ Freq
    600 @ 25MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    5pF~100pF