  • SH50T-0.9-267
SH50T-0.9-267
advertisement
Manufacturer No:
SH50T-0.9-267
HK JDW NO:
34-SH50T-0.9-267
Package:
Radial, Horizontal - Corner Terminals
Datasheet:
SH50T-0.9-267
Step5Bar-code shipping tag
SH50T-0.9-267
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.669W 17.50mmx17.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    900mA
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    267μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    12.446mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    17.526mm
  • Width
    17.018mm