  • SH50V-1.4-220
SH50V-1.4-220
advertisement
Manufacturer No:
SH50V-1.4-220
HK JDW NO:
34-SH50V-1.4-220
Package:
Radial, Vertical
Datasheet:
SH50V-1.4-220
Step5Bar-code shipping tag
SH50V-1.4-220
  • Package / Case
    Radial, Vertical
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.512W 18.00mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.4A
  • Current Rating
    1.4A
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    380mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    18.0086mm
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    13.0048mm