  • SIT1602BC-22-18E-27.000000D
SIT1602BC-22-18E-27.000000D
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BC-22-18E-27.000000D
HK JDW NO:
707-SIT1602BC-22-18E-27.000000D
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BC-22-18E-27.000000D
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT1602B
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Rise Time-Max
    2.5ns
  • Fall Time-Max
    2.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Current
    4.1mA
  • Height
    812.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm