  • SIT1602BI-82-33E-48.000000X
SIT1602BI-82-33E-48.000000X
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BI-82-33E-48.000000X
HK JDW NO:
707-SIT1602BI-82-33E-48.000000X
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BI-82-33E-48.000000X
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    48MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4mA
  • Max Supply Current
    4.5mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm