  • SIT3808AC-D-33EE
SIT3808AC-D-33EE
advertisement
Manufacturer No:
SIT3808AC-D-33EE
Manufacturer:
SiTime
HK JDW NO:
707-SIT3808AC-D-33EE
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
SIT3808AC-D-33EE datasheet pdf and Oscillators product details from SiTime stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT3808AC-D-33EE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency Stability
    10 ppm
  • Max Supply Current
    33mA
  • Height
    990.6μm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm