  • SIT5000AICGE-33E0-25.000000Y
SIT5000AICGE-33E0-25.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT5000AICGE-33E0-25.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT5000AICGE-33E0-25.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT5000AICGE-33E0-25.000000Y
  • Series
    SiT5000
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.094W 2.70mmx2.40mm
  • Type
    TCXO
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR; ALSO COMPATIBLE WITH 2.5X2 MM FOOTPRINT
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    5%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    2.7mm x 2.4mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Rise Time-Max
    9.5ns
  • Fall Time-Max
    9.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Output Load
    10 KOHM, 10 pF
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm