  • SIT5002AC-8E-33E0-100.000000T
SIT5002AC-8E-33E0-100.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT5002AC-8E-33E0-100.000000T
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT5002AC-8E-33E0-100.000000T
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT5002AC-8E-33E0-100.000000T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    5%
  • Base Resonator
    MEMS
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Output Load
    15 pF
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SiT5002
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm