  • SIT8008BC-71-18E-16.000000E
SIT8008BC-71-18E-16.000000E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008BC-71-18E-16.000000E
HK JDW NO:
707-SIT8008BC-71-18E-16.000000E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008BC-71-18E-16.000000E
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT8008B
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    NICKEL PALLADIUM GOLD
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Rise Time-Max
    2.5ns
  • Fall Time-Max
    2.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm